BÖLÜM: 
Tanum’da dostluk yemeği

Tanum’da dostluk yemeği

İsveç-Türk Dernekleri Federasyonu (FEDESTA) çatısı altında Göteborg’da faaliyet gösteren Tanum Kültür Derneği (Tanums Kulturförening) dostluk yemeği düzenledi. Programa Tanum’da yaşayan farklı kesimlerden kişiler katıldı.

Etkinlikte Tanum Kültür Derneği adına konuşan Nurgül Demircioğlu; kültürler arası diyalog faaliyetleriyle farklı kültürden insanların bir araya geleceği ve birbirlerini tanıma fırsatı bulabileceğini belirterek, “bu sayede toplumdaki fertlerin önyargılardan kurtulabileceklerine, farklılıklarımıza rağmen toplumsal uyumun ve barışın sağlanabileceğine inanıyoruz” dedi.

Programa konuşmacı olarak katılan Sosyal Demokrat Partili Tanum Belediye Meclisi Üyesi Louise Thunström, de kültürler arası diyaloğa ihtiyaç olduğunun altını çizerek, farklı kültürlere kapalı kalmanın İsveç toplumunu yalnızlaştırdığını ifade etti.

Farklı ülkelerden gelen mülteci gençlerin de katıldığı programda canlı İsveç halk müziği eşliğinde Türk mutfağının seçkin yemekleri ikram edildi.

 

Editör HABERİSVEC    Tarih 10 Şubat 2016, 18:01

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Kültür / Sanat HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com