BÖLÜM: 
Avusturya sığınmacıların kontrolü için sınıra tel örgü çekecek

Avusturya sığınmacıların kontrolü için sınıra tel örgü çekecek

Avusturya’da hükümet ortakları SPÖ (Sosyal Demokrat Parti) ile ÖVP (Halkçı Parti) sığınmacı krizi nedeniyle sınır kontrollerinin genişletilmesi konusunda anlaşmaya vardı.

Başbakan Werner Faymann (SPÖ) ve İçişleri Bakanı Johanna Mikl-Leitner (ÖVP) ortak basın açıklaması yaptı. Başbakan Faymann, Türkiye’nin sığınmacı teknelerini engelleme arzusu görünümde olmadığını ve Avrupa’la çok sayıda sığınmacının gelmesi durumunda bunun çözüm olmayacağına dikkat çekerek, "O zaman biz de B planını uygulamaya sokmak zorundayız" diye konuştu. B planlarını da açıklayan Başbakan sınırlarının korunması için teknik donanım ve personel artırımına gidileceğini ayrıca tel örgülerle tedbir alabileceklerini söyledi.

SINIRA TEL ÖRGÜ ÇEKİLECEK

İçişleri Bakanı Mikl-Leitner ise en etkili yöntemin sınıra tel örgü çekmek olduğuna vurgu yaparak, "Yeni göç dalgalarının geleceği kesin. Bu nedenle sınırlarımıza tel örgü çekmenin acil bir ihtiyaç olduğunu söylemiştim. Şu an en etkili yöntem bu. Bu şekilde hem sığınmacı sayısını kontrol edebiliriz. Hem de caydırıcı oluruz" dedi.

 

Editör Ajanslar    Tarih 08 Şubat 2016, 10:23

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com