BÖLÜM: 
Stockholm, 2018 yılında ‘kısmen’ 5G kullanabilecek

Stockholm, 2018 yılında ‘kısmen’ 5G kullanabilecek

Başkent Stockholm’ün 2018 yılında 5’inci nesil kablosuz interneti ‘kısmen’ kullanabileceği bildirildi.

İsveç’in dev Telekom şirketleri Ericsson ve TeliaSonera, 2018 yılında Stockholm’de öncelikle teknoloji endüstrisine 5G’nin kullanılması imkanı sunacaklarını duyurdu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan TeliaSonera ve IT altyapı başkan yardımcısı Mats Svärdh, 2018 yılında hizmete sokulacak 5G’den öncelikle teknoloji endüstrisinin yararlanacağını belirterek, “ancak bunun sonucu olarak müşteriler de bir çok yeni hizmet ve aplikasyonlarından faydalanacak” dedi.

Ülke çapında herkes tarafından 5G’nin kullanılabilmesinin 2020’yi bulabileceğini söyleyen Mats Svärdh, 5G’nin 4G’den en büyük farkının çok daha hızlı ve aynı anda aynı ağa çok fazla sensor ve cihazın bağlanabilmesi olduğunu belirtti.

Svärdh, “mesela bu teknoloji ile birlikte sürücüsüz araçlar, madenlerde çalışan robotlar görebiliriz. Bunlar çok düşük gecikme süresi gerektiriyor; mevcut altyapı bunu sağlayamıyor. Bu teknoloji sağlık alanında da büyük yeniliklere imkan tanıyacak” dedi.

 

  

Editör HABERİSVEC    Tarih 24 Ocak 2016, 14:10

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Bilim ve Teknoloji HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com