BÖLÜM: 
STBC, Göteborg’da ‘Tüketici Hakları’ konulu seminer düzenledi

STBC, Göteborg’da ‘Tüketici Hakları’ konulu seminer düzenledi

Stockholm merkezli İşadamları Federasyonu SWETURK’e bağlı olarak Göteborg’da faaliyet gösteren Swedish-Turkish Business Cooperation (STBC), 2016 senesine Tüketici Hakları konusunda bir seminer ile start verdi.

Göteborg Büyükşehir Belediyesi (Göteborgs Stad) ile birlikte organize edilen programın konuşmacı konuğu, belediyenin tüketici hakları ile ilgilenen bölümünden (Förvaltningen för konsument- och medborgarservice) uzman Anette Skogsäter katılımcılarla önemli bilgiler paylaştı.

Tüketici hakları konusunda bilgilendirmenin günümüzde aslında bir ihtiyaç olduğunu ifade eden uzman Anette Skogsäter, katılımcıların ilgisini çeken detaylı bir sunum yaptı. Seminerde, İsveç’te kanunun tüketiciye sağladığı hakları farklı başlıklar altında değerlendiren Skogsäter, katılımcılara haklarını arama durumunda izleyebilecekleri yollar hakkında da bilgiler verdi. Yerel olarak Göteborg’da, İsveç ve Avrupa genelinde tüketici hakları konusunda müracaat edilebilecek merciler hakkında bilgi veren Skogsäter, günlük yaşam sürecinde karşılaşılan durumlarda nelerin yapılabileceğini anlattı. Sunumunda hem tüketici şahıslar, hem de tüzel kişilikler için farklı yaklaşımların ve prosedürlerin mevcut olduğunu dile getiren Skogsäter, program boyunca katılımcıların bu konuda sorularını da cevapladı.

Seminerin sonunda sunulan ikramların eşliğinde katılımcılarla birebir görüşmeler yapan belediye uzmanı, birçok soruyu yanıtlayarak efektif çözüm yolları önerdi.
Editör HABERİSVEC    Tarih 14 Ocak 2016, 19:34

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com