BÖLÜM: 
İsveç Dışişleri Bakanı Wallström, İsrail’e istenmeyen kişi ilan edildi

İsveç Dışişleri Bakanı Wallström, İsrail’e istenmeyen kişi ilan edildi

İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Hotovely, İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström’ün ülkelerine girmelerini istemediğini yeniledi. Times of Israel’in haberine göre, Tzipi Hotovely, “İsrail, İsveç’ten resmi ziyaretlere kapılarını kapatıyor” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Daha sonra İsveç Radyosu’na konuşan İsrail Dışişleri Sözcüsü Emmanuel Nahshon, söz konusu beyanın sadece İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström’e yönelik olduğunu belirterek, İsveç hükümetinin geri kalan kısmı için geçerli olmadığını söyledi.

Emmanuel Nahshon, “bu bizim bir yıl önce söylediğimiz bir şeydi. Bu beyan, İsrail’e karşı onur kırıcı ifadelerinden dolayı İsveç Dışişleri Bakanına yöneliktir. İsrail’de mağduru olduğumuz terör dalgasının etkisini küçümsüyor” dedi.

İsveçli Bakan Wallström geçtiğimiz günlerde, İsrail askerlerin son iki ayda öldürülen 100’ün üzerindeki Filistinlilere yönelik yargısız infaz yapıp yapmadıklarına yönelik bir soruşturma yapılması çağrısında bulunmuştu.

Bu açıklamanın üzerine İsrail, İsveç’i terörü teşvik etmekle suçlamıştı. Wallström daha önce de İsrail’in Filistinlilere yönelik uyguladığı şiddetin radikalizme yol açtığını ifade etmişti.

 

 

Editör HABERİSVEC    Tarih 13 Ocak 2016, 18:56

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com