BÖLÜM: 
Rekor sayıda İsveçli isim değiştirdi

Rekor sayıda İsveçli isim değiştirdi

İsveç Patent ve Kayıt Bürosu’na göre bu yıl rekor sayıda İsveçli ismini değiştirmek için başvuruda bulundu.

Patent ve Kayıt Bürosu, 2015 yılı içerisinde 9 bin 142 kişinin ismini değiştirmek için kendilerine başvurduğunu bildirdi.

Konuyla ilgili İsveç Devlet Televizyonu’na konuşan Patent ve Kayıt Bürosu avukatı Benjamin Winsner, “insanların çeşitli sebeplerden dolayı isimlerini değiştirdiğini belirterek, “bazıları benzersiz isim tercih ederken, kimileri de ailelerinde geçmişte kullanılan isimleri canlı tutmak için isim değiştiriyor” dedi.

İsveç’te Patent ve Kayıt Bürosu’nun yanı sıra Vergi Dairesi’nde de isim değiştirilebiliyor.

HERKES ÜCRETSİZ İSMİNİ DEĞİŞTİREBİLİYOR

İsveç’te isminden memnun olmayan her vatandaş bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak ismini değiştirebiliyor. Daha sonraki seferlerde ise yaklaşık 1000 Kron ödeyerek ismini değiştirebilme hakkına sahip.

İSVEǒİN EN UZUN İSMİNE SAHİP

İsveç Vergi Dairesi’nde bir bireyin kaç isme sahip olacağı konusunda bir kısıtlama yok.  İsveçli 26 yaşındaki bir genç, geçtiğimiz yıl 63 yasal isim alarak ülkenin en uzun isimli vatandaşı olmuştu.

Ailesinin Alexander ismini verdiği gencin yeni ismi "Kim-Jong Sexy Glorious Beast Divine Dick Father Lovely Iron Man Even Unique Poh Un Winn Charlie Ghora Khaos Mehan Hansa Kimmy Humbero Uno Master Over Dance Shake Bouti Bepop Rocksteady Shredder Kung Ulf Road House Gilgamesh Flap Guy Theo Arse Hole Im Yoda Funky Boy Slam Duck Chuck Jorma Jukka Pekka Ryan Super Air Ooy Rusell Salvador Alfons Molgan Akta Papa Long Nameh Ek"

Editör HABERİSVEC    Tarih 29 Aralık 2015, 15:35

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com