BÖLÜM: 
Kral Gustaf, 41’inci geleneksel Noel konuşmasını yaptı

Kral Gustaf, 41’inci geleneksel Noel konuşmasını yaptı

Tahta çıkışının 41. yılını kutlayan İsveç Kralı Carl XVI Gustaf, geleneksel Noel konuşmasında, 2015 yılının İsveç ve İsveç halkı için zorlu bir yıl olduğunu söyledi.

İsveç Devlet Radyosu’ndan halka seslenen Kral Gustaf, yıllardır İsveç’te yaşanmayan küresel sorunların İsveç’i de etkilediğini belirterek, “dünyada 60 milyon mülteci var. Bunların bir kısmı kendilerinin ve çocuklarının geleceği için İsveç’e sığınma başvurusunda bulundular. İnsanlara yardım etmek için güçlü bir arzu ve isteğe sahibiz. Sığınma ve güvenlik arayanlara yardımcı olmak için büyük ve değerli çabalar ortaya konuyor” dedi.

Kasım ayında Paris’te meydana gelen terör saldırısına da değinen Kral Gustaf, kendi zamanında karanlıklar ve huzursuzluklar yaşandığını belirterek, bu sebeple olumlu şeylere odaklanmanın ve gelecek hakkında ümit beslenmenin önemli olduğunu vurguladı.

İlk Noel konuşmasını 1972 yılında veliaht prens iken yapan Kralı Gustaf, 1973 yılından bu yana da geleneksel olarak Kral’ın Noel Konuşması’nı İsveç radyosundan yapıyor. Kral’ın Noel konuşması ilk defa 2007 yılında İsveç Devlet televizyonundan da verildi.

 

Editör HABERİSVEC    Tarih 25 Aralık 2015, 15:36

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com