BÖLÜM: 
Hükümet kararını verdi: Bromma Havaalanı kapatılmayacak

Hükümet kararını verdi: Bromma Havaalanı kapatılmayacak

Sosyal Demokrat ve Yeşillerden oluşan İsveç azınlık hükümeti Stockholm- Bromma Havaalanı’nın kapatılıp yerine konut yapma konusundaki tartışmalara son noktayı koydu: Havaalanı faaliyetlerine devam edecek.

Seçim kampanyalarında öne çıkan konulardan bir olan Bromma Havaalanı’nın durumu netlik kazandı. 1936 yılında hizmete açılan havaalanı kapatılmayacak.

2008 yılından bu yana varlığının devamı tartışılan havaalanına artık şehir içinde kaldı gerekçesiyle Yeşiller Partisi, buranın yıkılarak yerine konut yapılmasını istiyordu. Sosyal Demokratlar ise burayı daha da büyütmek istiyordu. Muhalefetteki merkez sağ blok ve aşırı sağcı İsveç Demokratları da havaalanın faaliyetlerinin sürmesinden yanaydı. Yapılan bir araştırmaya göre Stokholm’de yaşayan her on kişiden altısı da Bromma Havaalanı’nın faaliyetlerine devam etmesini istiyor.

Konuyla ilgili medyaya konuşan Yeşiller Partili Şehircilik, Konut ve İletişim Teknolojisi Bakanı Mehmet Kaplan, partisinin karşı çıkmasına rağmen, bu konuda parlamentodaki çoğunluğun kararına uymak durumunda olduğunu ifade etti.

 

 

 

Editör HABERİSVEC    Tarih 23 Aralık 2015, 11:02

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com