BÖLÜM: 
Lära för Livet üyeleri İsveçli komşularıyla yemekte buluştu

Lära för Livet üyeleri İsveçli komşularıyla yemekte buluştu

Göteborg’da faaliyet gösteren Lära för Livet Eğitim Merkezi yetkilileri, aktif üyeleri ve velileri, yakın çevrede oturan İsveçli komşuları ile bir yemekte buluştu.

İsveç- Türk Dernekleri Federasyonu (FEDESTA) üyesi Lära för Livet Eğitim Merkezi davetine icabet eden İsveçli komşular, geleneksel Türk ve İsveç mutfağından çeşitli yemekler eşliğinde farklı konuları görüşme, fikir alışverişinde bulunma fırsatı buldular.

Yemek sonrası ikram edilen tatlı sofrasında İsveçli misafirlerin ilgisini çeken "Aşure Tatlısı"nın hikayesini anlatan Eğitim Merkezi yetkilileri, farklı milletlerden ve kültürlerden oluşan toplumların da uyum içerisinde, değerlere saygı çerçevesinde ortak yaşayabileceklerini söyledi. İsveçli komşuların da çok enteresan ve olumlu buldukları bu mesajın etrafında yapılan sohbetler eşliğinde İsveç kültürüne has, misafirlerin getirdikleri tatlı ve yiyecekler de sunuldu.

Buluşmanın sonunda bu tür birlikteliklerin devamlı ve sık-sık yapılması gerektiği üzerinde duruldu ve yeni 2016 senesinin herkes için hayırlı-uğurlu olması temenni edildi.
Editör HABERİSVEC    Tarih 22 Aralık 2015, 12:30

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com