BÖLÜM: 
Malmö’deki Türk derneklerinden mültecilere kıyafet ve eşya yardımı

Malmö’deki Türk derneklerinden mültecilere kıyafet ve eşya yardımı

Merkezi Stockholm’de bulunan İsveç- Türk Dernekleri Federasyonu (FEDESTA) çatısı altında Malmö’de faaliyet gösteren Stella Bayan Derneği ve Malmös Akademiska Derneği işbirliğiyle, mülteciler yararına kıyafet ve eşya toplama kampanyası yapıldı.

Dernek yetkilileri, topladıkları ürünleri Malmö’ye 80 km mesafede bulunan mülteci kampındaki yetkililere teslim etti. Türk derneklerin bu ilgilerinden dolayı memnuniyetini dile getiren kamp yetkilisi Kristina Lauinger, kente gelen mültecilerin sayısının çokluğuna dikkat çekerek, her türlü eşyaya ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. Dünyadaki savaşların bir an önce bitmesi temennisinde bulunan Kristina Lauinger, “ama asıl savaş insanların içinde, birbirlerinin farklılıklarını kabul edememesinde. İnanıyorum ki sizin bizden bizim de sizlerden öğreneceğimiz çok şey vardır” dedi.

Malmös Akademiska Derneği yetkilisi Zafer Bay da Kristina’nın barış temennilerine katılarak, dernek olarak din, dil, ırk, renk ayırt etmeksizin insanların barış ve huzur içerisinde bir arada yaşaması için faaliyetler yürüttüklerini ifade etti.


 

 

Editör HABERİSVEC    Tarih 18 Aralık 2015, 15:44

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com