BÖLÜM: 
Sakal-ı Şerif Stockholm’e geliyor

Sakal-ı Şerif Stockholm’e geliyor

İsveç’te kültürel faaliyetler yapan Stockholm Rumi Enstitüsü (Stockholm Rumi Institute), Peygamber efendimizin doğumunun 1445’inci yılı münasebetiyle Mevlid Kandili programı düzenleniyor. Programda, Türkiye’den getirilecek Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in mübarek sakal-ı şerifi de ziyaret açılacak.

Önümüzdeki hafta Cumartesi günü (19 Aralık) Tumba Scenen’de gerçekleştirilecek etkinliğe Türkiye’den Sanatçı Davut Aktepe ekibi ile katılacak. Davut Aktepe’in ilahi, kaside ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile katılımcılara muhteşem bir manevi ziyafet vereceği programda, günün anlam ve önemine dair bir de sohbet yer alacak.

Programın organize heyeti tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:  “Mesajı ile tüm insanlığı ve kainatı aydınlatan, kıyamete kadar da aydınlatmaya devam edecek olan Peygamberimizin doğum yıldönümü her sene dünyanın dört bir tarafında farklı etkinlikler ile idrak ediliyor. Stockholm Rumi Enstitüsü olarak biz de Stockholm’de özel bir gece ile her yıl Peygamber Efendimiz’in ( S.A.V) 1445. doğum yıldönümünü idrak ediyoruz. İçerisinde yaşadığımız toplum ve kendi milletimizin insanlığın iftihar tablosunun Peygamberimizi daha iyi anlaması, ne derece özel ve onun ümmetinin de ne derece hassas olduğunu göstermemiz gerektiğine inanıyoruz. Bu anlayış ile Stockholm’de düzenleyeceğimiz programa bütün halkımızı davet ediyoruz”

Haberisveç’in de medya sponsorları arasında yer aldığı programa giriş ücretsizdir.

 
Önce programlardan bir kaç kare....


 

Editör HABERİSVEC    Tarih 11 Aralık 2015, 19:22

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Kültür / Sanat HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com