BÖLÜM: 
İsveç: Mülteci akını sebebiyle Öresund köprüsünü kapatılabiliriz

İsveç: Mülteci akını sebebiyle Öresund köprüsünü kapatılabiliriz

İsveç’te her geçen gün artan iltica başvuruları hükümeti radikal önlemler almaya sevk ediyor. En son gündeme gelen teklif ise Danimarka ile İsveç arasındaki Öresund Köprüsü’nün trafiğe kapatılması.

İsveç hükümeti bir süreden beri Danimarka‘nın mültecilerle ilgili üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmemesinden ve ülkeye gelen bütün mültecileri İsveç‘e yönlendirmesinden şikayetçi. Bu duruma engel olabilmek için bir süre önce Danimarka sınırında kontrollere başlandı. Halihazırda Kopenhag‘dan İsveç’in en güneyindeki Malmö’ye gelen herkes sınırda polisler tarafından kontrol ediliyor. Ancak bu önlem bile İsveç’e yönelik mülteci akınını durdurmaya yetmiyor. İltica başvurusu yapan mültecilerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu durum İsveç’i radikal önlemler almaya yöneltiyor. İsveç medyasında çıkan haberlere göre İsveç’te iktidarda bulunan Sosyal Demokrat hükümet Danimarka ile İsveç arasındaki ana geçiş noktası olan Öresund Köprüsü’nün trafiğe kapatılmasına dair bir teklif üzerinde çalışıyor.

Dagens Industri Gazetesi’sinde yayınlanan habere göre; hükümet bu sayede mülteci akınını azaltmaya ve Danimarka’ya etkili bir mesaj vermeye hazırlanıyor.

Editör Haber İsvec    Tarih 05 Aralık 2015, 00:01

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com