BÖLÜM: 
İsveç Başbakanı: Türkiye ile işbirliğimiz özgürlüklere dair taleplerle dengelenecek.. VİDEO

İsveç Başbakanı: Türkiye ile işbirliğimiz özgürlüklere dair taleplerle dengelenecek.. VİDEO

İsveç Başbakanı Stefan Löfven, Avrupa Birliği ile Türkiye arasında Brüksel’de yapılacak olan zirve öncesinde soruları cevapladı. Başbakan Löfven, ”Türkiye ile işbirliğimiz demokrasi ve özgürlüklerle ilgili taleplerle dengelenecek.” dedi.

Başbakan Löfven, "Avrupa Birliği ve Türkiye’nin birbirine her zaman olduğundan çok daha fazla ihtiyacı var. Uzun zamandan bu yana devam eden bir ortaklık bu. Şimdi mülteci krizini çözmek için birbirimize ihtiyacımız var." ifadelerini kullandı.

Başbakan Stephan Löfven, "Türkiye’de yaşanan iç karışıklıkları gündeme getirecek misiniz?" sorusuna ise şu şekilde cevap verdi:

"Üyelik müzakerelerinde yeni başlıkların açılması meselesinde olduğu gibi şu anda konuşmak istediğimiz konular da bu tür endişeleri gündeme getirmeye yönelik. İşbirliğimiz elbette demokrasi ve özgürlüklerle ilgili taleplerle dengelenecekç"

Türkiye’nin kendi ülkesine gelen mültecilerle ilgili daha iyi bir sınır kontrolünün olması gerektiğini belirten Başbakan Löfven aynı zamanda Türkiye’den Avrupa Birliği’ne doğru giden mülteciler için de sınır kontrollerinin iyileştirilmesi gerektiğini ifade etti. Başbakan Löfven ayrıca Türkiye ve AB’nin kaçakçılıkla mücadele, mültecilerin şartlarının iyileştirilmesi daha iyi eğitim ve iş imkanları konusunda işbirliği içerisinde çalışması gerektiğini söyledi.


Editör Haber İsvec    Tarih 29 Kasım 2015, 17:28

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com