BÖLÜM: 
Apple, kullanacağı yeni teknolojiyi açıkladı

Apple, kullanacağı yeni teknolojiyi açıkladı

Japonya’nın en büyük ekonomi gazetesi Nikkei Shinbun, Apple firmasının, üç sene sonra iPhone akıllı cihazlarında yeni tip ekran kullanılacağını duyurdu.

Nikkei Shinbun gazetesinin bugünkü yazısında, Apple firmasının, yaklaşık üç sene sonra akıllı cihazlarında "organik EL" (Electroluminescent) tipli ekranın kullanacağını bildirdi. Firmanın bu planını tüm ticari ortaklarına duyurduğu ve söz konusu özel ekran için Güney Kore’nin LG firmasıyla çalışacağı kaydedildi. LG firmasının bu amaçla, Güney Kore’nin kuzeybatısında yerleşen Paju kentindeki fabrikasına milyonlarla dolarlık yatırım yapacağı bildirildi.

Apple’ın, uyarılmış elektronların ışık saçmasıyla çalışan görüntü kalitesi çok yüksek olan ve LCD ekranlara göre daha az güç kullanan söz konusu ekranlarla donatılacak ürünlerini, 2018 yılında piyasaya süreceği belirtildi.

Halihazırda, Güney Kore’de akılı telefonlar için organik EL ekranlarının seri üretiminin sadece Samsung Electronics tarafından yapıldığı biliniyor. LG’nin ise bu tür ekranları sadece televizyonlar için ürettiği belirtiliyor.

Öte yandan, Nikkei gazetesi, LG tarafından söz konusu ekranın üretilmeye başlamasıyla, Sharp ve üretiminin yüzde 30’unu Apple’a yönelik yapmakta olan Japan Display gibi Japon firmaların olumsuz etkileneceğini yazdı.

Editör HABERİSVEC    Tarih 28 Kasım 2015, 20:34

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Bilim ve Teknoloji HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com