BÖLÜM: 
İsveç Demokratları, Türkiye’de gazetelere “İsveç’e gelmeyin” reklamı verdi

İsveç Demokratları, Türkiye’de gazetelere “İsveç’e gelmeyin” reklamı verdi

İsveç’in göçmen karşıtı aşırı sağcı partisi İsveç Demokratları, Türkiye’de gazetelere “İsveç’e gelmeyin” reklamı verdi.

Daha önce bazı Arap ülkelerinde ve başta Ortadoğu’dan Avrupa’ya göçün en yoğun olarak yaşandığı noktalardan biri olan Yunanistan’ın Midilli adası olmak üzere bir çok AB ülkesinde mültecilerin ülkelerine gelmesini engellemek için reklam veren, broşür dağıtan İsveç Demokratları, Türkiye’de de benzer çalışma yaptı.

Mültecileri caydırmak için dağıttığı broşürlerde ve gazetelere verdiği reklamlarda İsveç’te “iş yok, para yok, ev yok” deniyor. 


“İSVEǒTE BOMBALI SALDIRILAR OLAĞAN HALE GELDİ”

Bunun için oluşturulan welcometosweden.net web adresinin öne çıkarıldığı reklamlarda, “İsveç’in güvenli ve huzurlu olduğunu duymuş olabilirsiniz; öyleydi. Ancak ülkemiz değişti. Silahlı saldırılar ve çete kaynaklı şiddetin yanı sıra, halka açık mekanlarda da bombalı saldırılar olağan hale geldi. İsveç dünyada tecavüz vakaların en yüksek olduğu ülkeler arasında” ifadelerine yer veriliyor.  

İsveç’in geçmişte zengin bir ülke olduğunun vurgulandığı broşürlerde, ancak günümüzde kendi vatandaşlarının temel eğitim, sağlık sorunlarını çözmekte zorluk çektiği belirtiliyor. Göçmenler arasında işsizliğin en yaygın olduğu Avrupa Ülkesi olduğu belirtilirken, ev yokluğundan mültecilerin çok ağır kış şartlarında çadırlarda, yer bulamayanların ise dışarda uyumak zorunda kaldığını ileri sürülüyor. “Bütün bunlara rağmen bir ülkemize gelirseniz, geri gönderilme riski ile karşı karşıyasınız” ifadelerine yer veriliyor.

 


 

 

 

 

 

 

Editör HABERİSVEC    Tarih 25 Kasım 2015, 15:11

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com