BÖLÜM: 
İsveç’ten dilencilere memleketlerinde iş bulma kampanyası

İsveç’ten dilencilere memleketlerinde iş bulma kampanyası

İsveçli işletmeler, Stockholm sokaklarında dilenen Avrupa Birliği (AB) vatandaşlarına yardım etmek için bir kampanya başlattı.

“Dilenen insanlara yardım et” (Hjälp Människor Som Tigger) ismi verilen kampanya, Stockholm Ticaret Odası ve Stockholm Belediyesi ve bazı özel şirketlerin işbirliği ile yapılıyor.
Kampanyayla, özellikle Romanya’dan İsveç’e dilenmeye gelen insanlara memleketlerinde iş bularak, İsveç’te ağır şartlarda dilenmelerinin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Toplanan paralar, uzun yıllardır Romanya’da fakir bölgelerde çeşitli projeler yürüten üç organizasyon vasıtasıyla halkın eğitim ve iş imkanı oluşturulması için kullanılacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Stockholm Belediyesi yardım organizasyonu yetkilisi Per Eriksson, dilencilere para verilerek yardım yapılabileceğini ancak bunun uzun süreçte çözüm olmadığını belirterek, daha doğru metodun bu insanların kendi memleketlerinde standartlarının iyileştirilmesi olduğunu söyledi.

İsveç sokaklarında büyük çoğunluğu Romanya’dan gelen 3 bin 500 ila 4 bin arasında dilenci olduğu tahmin ediliyor.

Editör HABERİSVEC    Tarih 21 Kasım 2015, 14:14

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com