BÖLÜM: 
STURF’dan Balkanlar’da yatırım semineri

STURF’dan Balkanlar’da yatırım semineri

İsveç’in Skane bölgesinde faaliyet gösteren STURF Derneği (Svensk Turkiska Företagar Föreningen) tarafından ‘‘Balkanlarda yatırım’’ konulu bir seminer gerçekleştirildi.

Sırbistan Ticaret Konseyi ve Makedonya Yatırım Ajansı Danimarka ve İsveç ofisleri tarafından ortaklaşa organize edilen seminer Malmö’de gerçekleştirildi. Skane Bölgesi’nde faaliyet gösteren Türkiye ve Makedonya kökenli girişimcilerin katıldığı seminerde İsveç ile Balkan ülkeleri arasındaki yatırım fırsatları konuşuldu.

STURF Derneği Başkanı Dündar Güngör’ün yaptığı açılış konuşmasının akabinde başlayan programda Makedonya Yatırım Ofisi Danimark ve İsveç Ofisi Başkanı Mirjana Naumoska, Sırbistan İsveç Ticaret Konseyi CEO’su Jovanka Miljevic, Sırbistan İsveç Ticaret Konseyi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tatjana Ristovski ve yurtdışında yatırım yapmayı planlayan İsveçli girişimcilere destek veren Swedfund Kuruluşu yetkililerinden Nils Markcs Von Würtemberg birer konuşma yaptı.  Programda ayrıca kısa sürede büyük bir ticari başarı elde eden Beepsend firmasının CEO’su Elisabeth Brevenson tecrübelerini katılımcılara anlattı.

Seminerin akabinde katılımcılar birbiriyle tanışma ve muhabbet etme fırsatı buldu. Katılımcılar daha sonra Malmö’nün önde gelen mekanlarından Victors Restoran’da birlikte yemek yedi.

İsveç Türk İş Dünyası Federasyonu SWETÜRK bünyesinde faaliyet gösteren STURF, Skane bölgesinde faaliyet gösteren girişimcilere yeni yatırım imkanları sağlayabilmek için benzer seminerleri değişik zamanlarda düzenliyor.

Editör Haber İsvec    Tarih 21 Kasım 2015, 13:35

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Ekonomi-Ticaret HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com