BÖLÜM: 
THY’den gurbetçi ailelere yüzde 20 indirim dönemi başladı

THY’den gurbetçi ailelere yüzde 20 indirim dönemi başladı

Türk Hava Yolları (THY) yurtdışında yaşayan aileler için indirimli uçuş dönemini başlattı.

Yurtdışında yaşayan aileler artık Türkiye uçuşlarında biletlerini yüzde 20 daha ucuza alabilecek. 1 Kasım’da başlayan uygulama çerçevesinde indirimli bilet alacak kişilerin, aile bireyi olması ve soyadının farklı olmaması gerekiyor.

Seçim önce yurtdışı Türkler için verilen vaatlerden biri olan Türk Hava Yolları ile (THY) indirimli uçuşların başladığı açıklandı. THY Frankfurt Müdürlüğü’nden basına yansıyan açıklamalar çerçevesinde THY ile iki kişiden dokuz kişiye kadar aynı soyadını taşıyan aile mensuplarının seyahat etmesi durumunda yüzde 20 indirim kampanyasının 1 Kasım’dan itibaren hayata geçirildiğini açıklandı.

THY Frankfurt Müdür Mehmet Akalın, yaptığı açıklamada Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçimler öncesinde Almanya’nın Düsseldorf kentinde yaptığı konuşmada verdiği sözün hayata geçirildiğini belirti. Yeni dönemde ”THY ile iki-dokuz kişi arasında ailecek seyahat edenlere yüzde 20 indirim yapılacağını ilan etti.

Basına yansıyan açıklamada yüzde 20 indirimli biletlerin THY ile çalışan bütün acentelerden ve THY ofislerinden alınabileceği ifade ediliyor.

İNDİRİMLİ BİLET İÇİN AİLE OLMAK VE AYNI SOYADI ŞART

THY’nin yeni uygulamasından yararlanmak isteyen yurtdışı Türklerin en az iki kişilik bilet alması ve aynı soyadı taşıması gerekiyor. Yeni yönetmelikte ailelerin istifade edeceği düzenlemeler yapan yetkililer, indirimli biletleri aileler için 9 kişi için sınırlamış durumda. İndirimli bilet alacak kişilerin soyadı tutması ve aile bireyi olduklarını ispatlaması gerekecek. Tek kişilik seyahatlerde ve farklı soyadı olan aile bireyleri kampanyadan yararlanamayacak.

 

Editör Ajanslar    Tarih 18 Kasım 2015, 16:12

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com