BÖLÜM: 
Volkswagen, Avrupa’da hızla pazar kaybediyor!

Volkswagen, Avrupa’da hızla pazar kaybediyor!

Volkswagen’in ekim ayında Avrupa genelindeki satışlarının azalmasıyla birlikte pazar payı da düştü.

Volkswagen AG’nin pazar payı, emsiyon skandalı sonrasındaki ilk tam ay olan Ekim’de satışların azalması ile birlikte düştü.

Bloomberg HT’nin verdiği habere göre, Alman otomobil devi Avrupa’da geçen ay yeni araç kayıtları dikkate alındığında yüzde 25.2 paza payına sahip. Bu oran geçen yılın aynı döneminde yüzde 26.1 seviyesindeydi. Brüksel merkezli Avrupa Otomobil Üreticileri Derrneği (ACEA), salı günkü açıklamasında, Volkswagen’in Ekim ayında yüzde 0.8 daha az otomobil sattığını ve bunun mayıs ayından bu yana ilk düşüş olduğunu kaydetti.

ANALİSTLER: “ASIL SEBEP EMİSYON SKANDALI GİBİ GÖRÜNÜYOR”

Barclays Plc analistleri Kristina Church ve Charles Coldicott, bölgenin beş büyük piyasasının rakamlarını dikkate alarak hazırladıkları 12 Kasım tarihli raporlarında, “Bu yavaşlamanın ardındaki temel faktör emisyon skandalının yansımaları gibi görünüyor” dedi.

Emisyon skandalından önce, Wolfsburg merkezli Avrupa’nın en büyük oto üreticisi Volkswagen, rakiplerinin spor otomobil sınıfında daha geniş bir ürün yelpazesine sahip olmasından dolayı zemin kaybetmekteydi. Ancak şirket fiyat indirimlerini daha da artırarak pazar payını korumayı başardı.

Editör HABERİSVEC    Tarih 18 Kasım 2015, 11:18

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com