BÖLÜM: 
Stockholm’de mültecilere kışlık kıyafet yardımı

Stockholm’de mültecilere kışlık kıyafet yardımı

Avrupa’da yaşayan Türkiye kökenli yardımseverlerin kurduğu Time To Help-Yardım Zamanı Derneği’nin İsveç Şubesi ve Utbildningscenter Söder Eğitim Derneği işbirliğiyle, Stockholm’de mülteciler yararına kışlık kıyafet toplama kampanyası yapıldı. Toplanan kıyafetler çeşitli bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Utbildningscenter Söder Eğitim Derneği ve Time to Help, özellikle ülkelerindeki iç karışıklıktan kaçarak İsveç’e sığınan Suriyeliler başta olmak üzere, yardıma muhtaç mültecilere yönelik kışlık kıyafet toplama kampanyası yaptı. Erkek, bayan ve çocuklar için toplanan kışlık giysiler Farsta ve Alby’deki mülteci merkezlerindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Kampanya ile ilgili gazetemize bilgi veren Utbildningscenter Söder Eğitim Derneği yetkilisi Mikail Özkanat, “İsveç’e gelen mülteciler sıcak memleketlerden geldikleri için özellikle kışlık kıyafet sorunu yaşıyorlardı. Biz de düzenlediğimiz kampanya ile bu eksikliklerini gidermeye çalıştık. Halkımız büyük bir ilgi gösterdi. Farsta ve Alby  bölgelerindeki özellikle erkek, bayan ve çocukların ihtiyaçları giderildi. Yetkililer, çocuk çorabı ve gençlere yönelik kıyafet ihtiyacı olduğunu bize ilettiler. Normalde kampanyamızı bitirmiştik, ancak bu ihtiyacı da gidermek için bir miktar daha uzattık. Bu konuda yardım etmek isteyenler bizimle irtibata geçebilirler” dedi.

Kampanyaya destek verenlere teşekkür eden Özkanat, halkımız çok duyarlı davrandı, örnek bir davranış ortaya koydu. Çok zor durumda olan bu insanların kışı üşümeden geçirmelerine vesile oldular. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Özkanat, çocuk çorabı ve genç kıyafeti bağışlamak isteyen hayırseverlerin aşağıdaki iletişim bilgilerinden kendilerine her zaman ulaşabileceğini sözlerine ekledi.

Yardım Koordinatörü: Mikail Özkanat

Detaylı bilgi için tel:  0728374308

Yardımın toplandığı adres: Fågelviksvägen 9H 14553 Norsborg / Stockholm


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Editör HABERİSVEC    Tarih 17 Kasım 2015, 20:11

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com