BÖLÜM: 
İsveç, Danimarka sınırında bugün kontrole başlıyor

İsveç, Danimarka sınırında bugün kontrole başlıyor

İsveç, bir süreden beri tartışılan sınır kontrolleri konusunda kararını verdi.

Artan mülteci trafiği nedeniyle Danimarka sınırında bugünden itibaren kontrollerin  yeniden başlatılmasına karar verildiği açıklandı. Söz konusu kontrollerin ”geçici olarak” başlatıldığı ve 10 gün sonra kaldırılmasının planlandığı açıklandı. Bu süre içerisinde arzu edilen netice elde edilemezse kontroller 20 gün daha uzatılabilecek.

Dünyanın birçok ülkesinden binlerce mülteci İsveç’e iltica edebilmek için uzun bir yolu göze alıyor.  Şartlar diğer AB üyesi ülkelere oranla çok daha iyi olduğu için mülteciler bu ülkelerde kalmaya yanaşmıyor. Ancak şimdiye kadar mültecilere karşı son derece hoşgörülü bir tutum içerisinde olan İsveç’te de hükümet oldukça zor durumda.  Her geçen gün artan iltica talebini karşılamak çok zor. Malmö’de çok sayıda mültecinin kalacak yer bulunamadığı için başta göçmen idaresi olmak üzere çeşitli devlet kurumlarında yattığı ifade ediliyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İsveç İçişleri Bakanı Anders Ygeman, İsveç Göçmen İdaresi’nin çok ağır bir baskı altında olduğunu söyledi.

 

 

Editör Haber İsvec    Tarih 12 Kasım 2015, 09:49

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Politika HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com