BÖLÜM: 
Stres atmak için yurt dışına çıkan İsveçlilerin sayısı artıyor

Stres atmak için yurt dışına çıkan İsveçlilerin sayısı artıyor

Dünyanın en iyi iş – yaşam balansı ününe sahip ülkelerin başında gelmesine rağmen İsveç’te halk, fırsat buldukça stres atmak için yurt dışına çıkıyor.

Kamuoyu yoklama şirketi Novus’un İsveç havaalanları işletmelerini üstlenen Swedavia için yaptığı çalışmaya göre, büyük paralar harcayarak yurt dışında tatil yapmak, İsveçliler arasında gittikçe önem arz ediyor.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Novus Direktörü Elisabeth Axtelius, İsveçlilerin aileleri ile daha fazla zaman geçirme, stresli olduklarını düşündükleri günlük hayatlarından uzaklaşmak ve deşarj olmak için yurt dışında tatil yapmayı tercih ettiklerini söyledi.

Anket yaptıkları 2 bin 229 katılımcının dörtte birinin geçtiğimiz yıl ülke sınırları dışında 50 bin krondan fazla para harcadıklarını söylediğini kaydeden Axtelius, yaklaşık üçte birinin ise önümüzdeki 12 ay içerisinde bunun için daha fazla para ayırdıklarını belirttiklerini de açıkladı.

Dünyada en iyi iş-yaşam balansı ününe sahip ülkelerin başında gelmesine rağmen, turistlerin yüzde 47’si stresten kaçmak için yurt dışına çıktıklarını söyledi. Ankete katılan tatilcilerin yüzde 59’u aileleri ile daha kaliteli vakit geçirmek, yüzde 11’i yeni ve enteresan yerler ve insanlar görmek için yurt dışına gitmeyi tercih ettiklerini ifade etti.

 

 

Editör HABERİSVEC    Tarih 12 Kasım 2015, 09:34

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Yaşam ve Sağlık HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com