BÖLÜM: 
SWETURK, ‘İsveç Ticari Misyonlar Buluşması’nda faaliyetlerini anlattı

SWETURK, ‘İsveç Ticari Misyonlar Buluşması’nda faaliyetlerini anlattı

Stockholm Ticaret Odası (Stockholm Handelskammaren) Stockholm’de faaliyet gösteren 18 dış ticaret konsülünün katıldığı ‘Ticari Misyonlar Buluşması’ düzenledi.

Amerika’dan Çin’e, Hindistan’dan Afrika’ya, İngiltere, Polonya, İspanya, İtalya ve El Salvador’a kadar İsveç ikili ülke ticaretinde faaliyet gösteren ticari misyon temsilcilerinin katıldığı programa, İsveç Türk İşadamları Federasyonu’ndan (Swedish Turkish Business Federation-SWETURK) Başkan Hakan Korkmaz ve Genel Sekreter Kenan Kasımoğlu da davet edildi.

Açılış konuşmasını Stockholm Handelskammaren adına İsveç’in gelecekteki güçlü figürleri arasında gösterilen VD Maria Rankka yaptı. İsveç’in ihracata dayalı bir ekonomisi olduğunu ve yıllık GDP’nin yarısından fazlasını da ihracat ürünleri oluşturduğunu söyledi. Değer üreten İsveç ekonomik sistemininde üretilen ürünlere yeni pazarlar gerektiğini bu sebeple de sizler gibi ticari oluşumlarla yakın çalışılması gerektiği inancını taşıdıklarını söyledi. Daha bir kaç gün önce yaklaşık 5 milyar Euro’ya satılan Candy Crash oyununa da değinen Rankka, Stockholm’ün İsveç ticaretinde en önemli merkez olduğunu sözlerine ekledi.

Daha sonra farklı ticari misyon şefleri tek tek söz alarak faaliyetleri ve ticari planlamaları ile ilgili misafirlere bilgilendirmede bulundu.

SWETURK adına konuşma yapan Başkan Hakan Korkmaz da, SWETURK’ün çalışmaları ve ikili ticari temasları hakkında bilgilendirmede bulundu. SWETURK tarafından gerçekleştirilen ticari seminerler, başta Türkiye olmak üzere Uzak Doğu, Afrika ve Baltık ülkelerine gerçekleştirdikleri ticari geziler, her yıl düzenlenen başarı ödülleri programı ve konferanslardan söz etti.

Hakan Korkmaz programda iş dünyası temsilcilerine faaliyetlerini anlatırken 10 Eylül’de Litvanya ile gerçekleştirdikleri ve sektöründe öncü Schenker, DSV, Green Cargo gibi büyük şirketlerin katıldığı Transport ve Lojistik Konferansı, 19 Aralık’ta Malmö’de gerçekleştirecekleri Invest in Balkan Paneli, Mart ayında, Malezya ve Marknads Forening i Helsingborg ile gerçekleştirecekleri Malezya ithalat ve ihracat programı ve Aralık ayında yönetim kurulu ile gerçekleştirecekleri  Polonya iş gezisinden bahsetti.

İsveç’te, Türkiye’nin küçük ve orta boy işletmelerde en büyük temsilcililerinden biri olan TUSKON’un üyeleri olduklarını kaydeden Korkmaz, İsveç’te gerçekleştirdikleri bu ortak programlarda İsveçli firmalar ile adı geçen ülkelerdeki TUSKON üyesi Türk firmaları arasında güvenli ticaret yapabilecekleri networkler oluşturmaya çalıştıklarını da sözlerine ekledi.


 

Editör HABERİSVEC    Tarih 10 Kasım 2015, 15:22

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com