SWETURK bayram resepsiyonu verdi

SWETURK bayram resepsiyonu verdi

Türkiye kökenli girişimciler tarafından kurulan İsveç Türk İşadamları Federasyonu (SWETURK), Kurban Bayramı münasebetiyle bir bayramlaşma resepsiyonu verdi.


Federasyon bürosunun bulunduğu binanın resepsiyon salonunda gerçekleşen programda konuşan SWETURK Genel Sekreteri Kenan Kasımoğlu, bayram gibi özel günlerin dostlarla paylaşılmasının sevinç ve neşeyi iki kat artırdığını belirterek, “biz bu sevgi paylaşımını sadece İsveç’te kalsın istemedik; diğer senelerde olduğu gibi yeryüzü bayramlaşmasına dahil olmak adına bu yıl  da 6 bin km uzaklara, Afrika’nın batısına Senegal’e kadar uzandık. Büyüklerimizin katılımı ile dört günlük Senegal seyahati gerçekleştirdik. Buraya selamlarınızı ve yardımlarınızı ulaştırdık. Umuyorum önümüzdeki seneler daha yüksek bir tempo ile çalışır ve oralarda daha çok yüz güldürürüz” dedi.


Daha sonra selamlaşma konuşması yapmak üzere kürsüye gelen SWETURK Federasyonu Başkanı Hakan Korkmaz da İsveççe yaptığı konuşmasında davetlilerin bayramını kutladı. Senegal’e Federasyonları kanalı ile yapılan insani yardımların önemine değinen Korkmaz, “bu yardımlar İsveç’teki insanımız için belki çok küçük, ancak Afrika insanı için çok büyük bir ihtiyacı karşılıyor” diye konuştu.


Senegal’e giden 5 kişilik ekip içerisinde yer alan SWETURK üyesi Ersin Uzel’in de Afrika’ya götürdükleri yardımlarla ilgili slâytlar eşliğinde bir görsel sunumu oldu. Senegalli insanların yaşadığı fakirliğin gözler önüne serildiği sunumda Uzel, götürülen yardımın ülke halkı için ifade ettiği öneme vurgu yaptı.


 

 

Editör HABERİSVEC    Tarih 28 Eylül 2015, 01:35

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER İsveç’te Türk İş Dünyası HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com