SWETURK iftarı buluşturdu

SWETURK iftarı buluşturdu

İsveç’te iş dünyasına yönelik düzenlediği programlarla dikkat çeken İsveç Türk İşadamları Federasyonu (Swedish Turkish Business Federation-SWETURK) Stockholm’de iftar verdi. Artık geleneksel hale gelen iftar, bu sene de geniş bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleşti.

Dün akşam Stockholm şehir merkezinde bulunan M5 restoranında gerçekleşen programa, Etiyopya İsveç Büyükelçisi  Woinshet Tadesse’nin de aralarında bulunduğu misyon temsilcileri, akademi ve iş dünyasından çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Programda bir konuşma yapan SWETURK Genel Sekreteri Kenan Kasımoğlu, ramazanın bir güzelliğinin de insanları bir araya getirmesi olduğunu söyleyerek davetlilere  katılımlarından ötürü teşekkür etti.

SWETURK’ün bir yıllık çalışmalarına değinen Kenan Kasımoğlu, gerçekleştirdikleri programların bir özetini dinleyicilere aktardı.

SWETURK geçtiğimiz mart ayında, Sırbistan, Makedonya, Bulgaristan ve Marketplace Båros ortaklığında İsveç’in tekstil merkezi Båros’ta bir panel düzenlemişti. 60 kadar firmanın katıldığı panelde ülkeler tekstil sektörleri ile ilgili yeni fırsat ve trendleri İsveçli firmalarla paylaşmıştı.

Yakında çıkacak olan ve Nordic ülkelerinin tamamına hitap eden Nordic Bussiness Life dergisinin de içeriğinden bahseden Kasımoğlu, bu sayıda Sırbistan’ı masaya yatırdıklarını ve bu ülkeye yatırım yapmak isteyen firmaların nelere dikkat etmeleri gerektiğini belirterek, bu pazarın hangi fırsatları barındırdığını araştırdıklarını söyledi.

Katkılarından ötürü, başta Sırbistan Ekonomi Bakanlığına, Ticaret Odasına ve Sırbistan İsveç Büyükelçisine ayrıca teşekkür etti.

Bir birinden değerli genç ve yetenekli adaylarla gerçekleşen geleneksel SWETURK Başarı Ödülleri Programı’ndan da söz eden Kasımoğlu, önümüzdeki senelerde farklı formatlarla programı gerçekleştireceklerini kaydetti. Hatırlanacağı gibi SWETURK 2015 Ödülleri, Genç siyasetçi kategorisinde Şerife Gül Alçı, Profesyonel yönetici Kategorisinde KPMG’de yeminli mali müşavir Resul Hamurcu, Sanatçı kategorisinde Robert Sinan İkiz, Akademisyen kategorisinde NASA’da çalışan Adem Ergül ve  İşadamı kategorisinde de Tretton37  firması CEO’su Deniz Yıldırım’a verilmişti.

Gelecek yıl Afrika ile ilgili bir açılım gerçekleştireceklerini şu an bunun hazırlıklarını tamamlamak üzere olduklarını sözlerine ekleyen Kasımoğlu daha sonra SWETURK’ün yeni Başkanı Hakan Korkmaz’ı misafirlere takdim etti.

Bazı konukların da söz alarak duygu ve düşüncelerini paylaştığı programda yemekten sonra, katılımcılar bir birleri ile tanışma ve sohbet etme imkanı buldu.


 

 

 

 

 

Editör HABERİSVEC    Tarih 03 Temmuz 2015, 09:39

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER İsveç’te Türk İş Dünyası HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com