SWETURK’ten “Stockholm’de emlak piyasası, yatırım fırsatları ve riskleri” semineri

SWETURK’ten “Stockholm’de emlak piyasası, yatırım fırsatları ve riskleri” semineri

İsveç Türk İşadamları Federasyonu (SWETURK) bünyesinde faaliyet gösteren SWETURK Profesyoneller Kulübü, “Stockholm’de emlak piyasası, yatırım fırsatları ve riskleri” konulu bir seminer düzenledi.

SWETURK Profesyoneller Kulübü’nün Stockholm - Solna merkez ofisinde gerçekleştirilen seminerin Şubat ayı konuğu Länsforsäkringar Fastighetsformedling şirketinden emlak uzmanı Hakan Korkmaz oldu.

Son yıllarda hem iç, hem de dış göç alan Stockholm’e yılda 25 - 30 bin arasında yeni insan taşınıyor. Şehirde var olan nüfusun da çoğalmasını hesaba kattığımızda mevcut emlak piyasasının cevap vermekte zorlandığı bir durum ortaya çıkıyor. İstatistikler, zaten ev ihtiyacının fazla olduğu Stockholm’de bu ihtiyacın önümüzdeki yıllar da daha da artacağı gösteriyor. Bu nedenle konu, karar alıcılar tarafından şu son günlerde çok ciddi tartışılmaya başlandı.

Denizin bittiğini ve karanın göründüğünü söyleyen Hakan Korkmaz, 1 milyon projesinde olduğu gibi ev ihtiyacını giderecek yeni bir inşaat hamlesi gözüktüğünü belirterek,  “dolayısıyla emlak piyasası şu an itibariyle yatırım aracı olarak da oldukça cazip” dedi.

Stockholm de bu büyümenin etkisi ile şehre uzak kabul edilen yerlerin şimdi oldukça cazip hale geldiğini ifade eden Korkmaz, “Fruengen, Barkarby ve Järfella bölgesinin de buna güzel bir örnek oluşturduğunu söyledi.  Bu bölgelere yapılan transport yatırımları ile buradaki fiyatların katlandığını kaydeden Korkmaz, özellikle Uppsala, Upplandsväsby ve Nynäshamn istikametinde şehrin büyümeye devam edeceğini söyledi.

Yatırım olarak emlak piyasasının da çok cazip hale geldiğinin altını çizen Korkmaz, bu alanda yatırım yapmak isteyenlere yeni evlere ve 1 artı 1 ve 2 artı 1 evlere yönelmelerini, zira bu evlerin daha çabuk değer kazanıp daha karlı ve çabuk satılabildiğini söyledi.

Büyük emlak şirketlerinden ev almaların, ucuz emlakçı tercih etmemelerini tavsiye eden Korkmaz, genç emlakçıların enerjileri ile daha karlı satışlar yapabileceklerini kaydetti. İlkeleri olan bir meslek yaptıklarını ve yaptıkları işte güvenin esas olduğunu belirten Korkmaz, müşterilerinin ev alırken veya satarken, banka kredi imkanları ve satış konularında birden fazla emlakçı ile görüşmeleri tavsiyesinde bulundu.


Editör HABERİSVEC    Tarih 06 Şubat 2015, 15:16

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER İsveç’te Türk İş Dünyası HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com