BÖLÜM: 
Stockholm’de Mevlid Kandili’ne büyük ilgi

Stockholm’de Mevlid Kandili’ne büyük ilgi

İsveç’te kültürel faaliyetler yapan Stockholm Rumi Enstitüsü (Stockholm Rumi Institute), Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğumunun 1444’üncü yılı münasebetiyle Mevlid Kandili programı düzenledi.

Dün akşam Stockholm Tumba Scenen’de gerçekleştirilen programda Efendimizin mübarek sakal-ı şerifleri de getirildi.

Stockholm Rumi Enstitüsü, son yıllarda başlattığı ve geleneksel hale getirdiği Mevlid Kandili programını bu yıl Tumba Scenen’de yaptı.

İsveç, Almanya ve Türkiye’den tanınmış simaların katılımıyla gerçekleşen programa, vatandaşlar salonu tamamen doldurarak büyük ilgi gösterdi. Programda sunumu ünlü sunucu Ahmet Bozkuş yaptı.

Bozkuş, gecede okuduğu, efendimize ve ashabına yazılmış birbirinden güzel şiirleri ile geceye renk katarken, Türkiye’de Kur’an’ı Kerim okuma yarışmalarında birinciliği bulunan Hafız Yakup Tellioğlu da muhteşem sesi ve kıraati ile okuduğu Kur’an-i Kerim’le katılımcılara muhteşem bir manevi ziyafet verdi.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Almanya’dan programa katılan Mekke-Medine kitabının yazarı İsmet Macit, yaptığı görsel sunumla İnsanlığın iftihar tablosu Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in hayatından kesitler anlattı.

Stockholm Rumi Enstitüsü’nün çocuk korosunun da sahne aldığı program sonunda mübarek sakal-ı şerif, ziyarete açıldı. Salondaki izleyiciler sakal-ı şerifi görebilmek için sıraya girdi.   Ziyaret esnasında duygulu anlar yaşandı. Birçok kişi Efendimiz’in mübarek sakal-ı şerifini ilk kez görme sevincini yaşadı.

Mekke-Medine kitabının yazarı İsmet Macit, yaptığı görsel sunumla İnsanlığın iftihar tablosu Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in hayatından kesitler anlattı.

Türkiye’de Kur’an’ı Kerim okuma yarışmalarında birinciliği bulunan Hafız Yakup Tellioğlu da muhteşem sesi ve kıraati ile okuduğu Kur’an-i Kerim’le katılımcılara muhteşem bir manevi ziyafet verdi.

Stockholm Rumi Enstitüsü’nün çocuk korosu ilahileriyle geceye renk kattı

Programda birçok kişi Efendimiz’in mübarek sakal-ı şerifini ilk kez görme sevincini yaşadı.

Mevlid Kandili 2015

Editör HABERİSVEC    Tarih 04 Ocak 2015, 08:49

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Kültür / Sanat HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com