BÖLÜM: 
“Birleşen Gönüller” filmine  Stockholm’de büyük ilgi

“Birleşen Gönüller” filmine Stockholm’de büyük ilgi

Türkiye’de vizyona girdiği 24 Ekim’den itibaren savaş sahnelerindeki kalitesi, kurgu tekniği ve gerçek senaryosu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ‘Birleşen Gönüller’, dün İsveç’te de seyirci ile buluştu.

Tumba Scenen’de gösterilen filme sinema severler büyük ilgi gösterdi.

Başrollerini Hande Soral ve Serkan Şenalp’in paylaştığı, yönetmenliğini Hasan Kıraç’ın yaptığı film, Orta Asya’ya giden eğitim gönüllüsü bir öğretmenin fedakarlık hikayesiyle başlıyor. Sonrasında ise 1940’lı yıllardaki Sovyet Rusya’dan 1990’lı yıllara uzanıyor. Filmde, bu zorlu yolda yürüyen iki ayrı sevdanın, yıllara ve uzun mesafelere rağmen durmayıp devam edişi hikâye ediliyor.

İzleyenler film hakkında ne dedi:

Bekir Korkmaz: Hikayeyi filme iyi yansıtmışlar, film izleyenlerin hepsinin kalplerine dokunmuştur.

Nafiye Baloğlu: Birlesen Gönüller filmini büyük bir ilgi ve duygu yüklü izledim, kesinlikle çok büyük maddi manevi emek verilmiş herkesin yüreğine sağlık .

Ahmet Koca: Filmde çok güzel mesajlar vardı. Keşke Rusça ve Almanca kısımlarını Türkçe alt yazı ile verselerdi. İngilizce bilenler altyazıdan anladı ama eminim izleyiciler içerisinde İngilizce bilmeyen çok insan vardı.

Ayşe Kudret: Duygulanarak, büyük bir beğeni ile izledik. Vefanın, fedakarlığın, sevgisinin adeta destanı yazılmış. Herkes izlemeli.

Bedia Baloğlu Özsoy: Birleşen Gönüller bizlere farklı açılardan mesajlar verdi. Cennet teyzenin vefası, söz verdiği gibi sabırla sevdiğini bekleyişi; Niyaz amcanın tüm zorluklara rağmen sevdiğine mutlaka geri döneceğine dair verdiği söz; Yunus hocanın umudunun arkasından gayretle yılmadan koşması; eşi Dilek’in ruhunun yorgunluğuna rağmen Yunus hocaya verdiği destek ve bağlılığı; Bedel’in ailesine bağlılığı, annesine karşı saygı ve sevgisi... Seyretmek lazım.  Sanırım hepimiz verilen mesajları aldık... Bu mesajları gerçek hayatımızda tatbik etmek ümidiyle...

İsa Korkmaz: Konusu efektler, oyuncuların kalitesi ve çekimiyle  oldukça etkileyici. Geldiğime sevindim.

Film önümüzdeki günlerde Malmö ve Göteborg’da da sinema severlerle buluşacak. Bilet ve İsveç’teki gösterimlerle ilgili http://www.turkiskfilm.se/birlesen-gonuller/  linkinden bilgi alınabilir. Editör Menaf Alıcı    Tarih 17 Kasım 2014, 09:45

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Kültür / Sanat HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com