STURF,  IT sektöründeki Türkiye kökenli  mühendisleri bir araya getirdi

STURF, IT sektöründeki Türkiye kökenli mühendisleri bir araya getirdi

SWETURK Federasyonu’na bağlı olarak Malmö’de faaliyet gösteren STURF (Svensk Turkiska Företagar Föreningen), Skåne bölgesinde IT sektöründe iş yapan Türkiye kökenli mühendisleri bir araya getirdi.

“Yaşamımıza teknolojinin yön verdiği günümüzde verimliliği artırmaya yönelik neler yapılabilir?” sorusuna cevap bulma adına böyle bir birlikteliğin gerekliliğine inandığını ifade eden Sturf yönetim kurulu üyesi Yusuf Tözmal, bu toplantıların her ay gerçekleşmesinin gerekliliğine inandığını söyledi.

Tözmal, her bir katılımcının kendi projesini sunacağı bir tarzda devam edecek olan bu toplantılar aynı zamanda diğer katılımcılara ufuk ve deneyim kazandırma adına ciddi bir yarar sağlayacağını sözlerine ekledi.

Yapılan  ilk toplantıda, Vinbero Dizayn yöneticisi Çağlar Say kendi tasarladığı Skåne Avangardo isimli dergi projesini anlattı. Toplantı, her ayın ilk salı günü buluşulması kararı ile sonlandırıldı.

 

Editör HABERİSVEC    Tarih 15 Kasım 2014, 14:22

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER İsveç’te Türk İş Dünyası HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com