SWETURK, Kurban Bayramı resepsiyonu verdi

SWETURK, Kurban Bayramı resepsiyonu verdi

Türkiye kökenli girişimciler tarafından kurulan İsveç Türk İşadamları Federasyonu SWETURK, dün akşam Kurban Bayramı münasabetiyle bir kokteyl verdi.

Konuklarını Solna’da bulunan SWETURK bürosunun bulunduğu binanın resepsiyon salonunda ağırlayan federasyon yetkilileri, davetlilerle bayramlaştı. Programda kısa bir konuşma yapan SWETURK Genel Sekreteri Kenan Kasımoğlu, bayramlaşma programlarını geleneksel hale getirdiklerini belirterek, gurbetteki insanımızla böylece bir nebze de olsa bayramın neşesini ve neşvesini yaşama imkanı bulduklarını söyledi.

SWETURK Federasyonu Başkanı Dr. Mehmet Durukan da programa teşriflerinden dolayı konuklarına teşekkür etti ve bayramlarını kutladı.

SWETURK Kurucu Başkanı ve Nordic Lära AB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Şirin de, bayramların özel günler olduğunu hatırlatarak, bu özel günlerin kıymetini bilerek çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Toplumunun farklı kesimlerinden davetlilerin katıldığı resepsiyonda ayrıca SWETURK’ ün insani yardımlar çerçevesinde Uganda’ya gönderdiği üyelerinin Afrika’ya yapılan yardımlarla ilgili bir görsel sunumu oldu.

Uganda ziyaretleri ile ilgili izlenimlerini görüntüler eşliğinde anlatan Yakup Yıldırım, 34 milyon nüfuslu Uganda’da kişi başına düşen milli gelirin 571 dolar olduğunu belirterek, ülkede yaşanan sefalete dikkat çekti.  İsveç’te ise bu rakamın 58 bin 160 dolar olduğunun altını çizen Yakup Yıldırım, Uganda’da insanların hayatlarını kazandıkları günlük 2 dolar ile idame etmeye çalıştıklarına vurgu yaptı.  Yıldırım, sunumuyla yapılan insani yardımların önemini ortaya koyarken, o bölgeye yönelik çalışmalarına destek verenlere de teşekkür etti.

Bir çok davetlinin de duygu ve düşüncelerini paylaştığı resepsiyonda konuklar, yapılan ikramlar eşliğinde birbirleriyle tanışma ve kaynaşma imkanı da buldu.

Editör Menaf Alıcı    Tarih 07 Ekim 2014, 08:56

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER İsveç’te Türk İş Dünyası HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com