BÖLÜM: 
Tensta pazarında elinde poşetleriyle bir Dışişleri Bakanı ve hamur açan bir AB Parlamenteri..

Tensta pazarında elinde poşetleriyle bir Dışişleri Bakanı ve hamur açan bir AB Parlamenteri..

Stockholm’ün göçmen semti Tensta’da her yıl Müzik ve Kültür Festivali düzenleniyor. Oldukça renkli görüntülere sahne olan festivalde, Stockholm’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları (STK) faaliyetlerine maddi destek sağlamak için kitap, gıda, tekstil hatta elektronik eşya standları gibi standlar kuruyorlar.

Vatandaşlar da bu çok çeşitli ülkelerin kültürünü yaşamak, müziğini dinlemek ve yemeklerinden tatmak için buraya akın ediyor.

Türklerin de yoğun yaşadığı bu bölgede haliyle Türk Mutfağı ön plana çıkıyor. Yemek stantlarının önünde kuyruklar oluşuyor. Geçtiğimiz hafta sonu yapılan festivalde de en çok, Türk bayanların taze yaptıkları gözleme, köfte ve şiş kebabı tercih edildi.

Festivalin sürpriz konukları da vardı. İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt ve eşi Avrupa Parlamenteri Anna Maria Corazza Bildt de festivali ziyaret edenler arasındaydı. Bildt ailesinin alçak gönüllü yaklaşımları büyük takdir topladı.

Pazarda alışveriş yaptılar. Vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdiler. Standları ziyaret ederek kolaylıklar dilediler. Avrupa Parlamenteri Anna Maria Corazza Bildt hızını alamayarak, kollarını sıvadı ve Tülpan Bayan Derneği’nin standında yapılan gözlemenin hamurunu açamaya yardım etti. Bildt, burada kendisine ikram edilen Türk köftesinden de yedi. 

Bildt çifti 14 Eylül Pazar günü yapılacak genel ve seçimlerim için vatandaşlardan oy istedi.
Festivalde çok sayıda politikacı gibi Yeşiller Partisi’nden milletvekili adayı Derya Uzel, Sosyal Demokrat İşçi Partisi’nden Sultan Kayhan ve Hasan Dölek de broşür dağıtarak oy talebinde bulundu.

Editör Menaf Alıcı    Tarih 08 Eylül 2014, 08:18

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Kültür / Sanat HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com