STURF Derneği’nden çevre bilinci ve sosyal farkındalık semineri

STURF Derneği’nden çevre bilinci ve sosyal farkındalık semineri

Malmö ve çevresinde faaliyet gösteren STURF Derneği, çevre bilinci ve sosyal farkındalık konulu bir seminer organize etti.

İsveç Türk İşadamları Federasyonu bünyesinde faaliyet gösteren STURF İşadamları Derneği, tarafından organize edilen  seminerde çevre bilinci ve sosyal farkındalık konuları masaya yatırıldı.

STURF Derneği yetkililerinden Yusuf Tözmal’ın yaptığı açılış konuşmasının akabinde başlayan seminerde “çevre bilinci ve sosyal farkındalık firmaları daha cazip hale getirebilir mi?” sorusuna cevap arandı. Malmö Halkevi’nin konferans salonunda gerçekleştirilen seminere Lund Üniversitesi öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Deniz Koca ve Malmö Belediyesi’nin alyapı işlerinden sorumlu başkanı Milan Obradovic konuşmacı olarak katıldı.

Katılımcılara sürdürülebilirlik hakkında bilgi veren Doç. Dr. Koca daha sonra soruları cevaplandırdı. Mevcut tüketim şartları altında günümüz dünyasının çok uzun ömürlü olmadığının altını çizen Yüce bir bölgeyi yeşil enerjiye çevirmek için oradaki fabrikaları dünyanın başka bir yerine taşımanın çözüm olmadığını insanlık olarak kalıcı çözümler üretilmesi gerektiğini ifade etti.

Malmö Belediyesi’nin altyapı işlerinden sorumlu başkanı Milan Obradovic ise yaptığı konuşmada belediye olarak yeşil enerjiye verdikleri ehemmiyetten bahsetti. Malmö Belediyesi olarak çevre dostu projeler üreten firmalara ve insanlara destekler verdiklerini vurgulayan Obradoviç insanların ve firmaların daha sağlıklı bir gelecek için çevre dostu yeşil enerjiye değer vermesi gerektiğini söyledi.

Malmö ve çevresinde faaliyet gösteren çeşitli firmaların ve derneklerin temsilcileri katıldığı seminer çekilen hatıra fotoğraflarının akabinde sona erdi. Editör Haber İsvec    Tarih 31 Mayıs 2014, 10:35

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER İsveç’te Türk İş Dünyası HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com