SWETURK başarı ödülleri sahiplerini buldu

SWETURK başarı ödülleri sahiplerini buldu

İsveç Türk İşadamları Federasyonu (Swedish Turkish Business Federation-SWETURK) bünyesinde faaliyet gösteren Profesyoneller Kulübü kendi alanlarında başarı elde etmiş Türkiye kökenli akademisyen, girişimci, siyasetçi, sporcu, profesyonel yönetici ve Türkiye-İsveç dostluğuna katkıda bulunan İsveçlilere ödül verdi.

İsveç Türk İşadamları Federasyonu SWETURK çatısı altında faaliyet gösteren Profesyoneller Kulübü artık geleneksel hale gelen başarı ödülleri programında başarıyı ödüllendirdi. Geçtiğimiz Pazar günü Stockholm Hilton Slussen Oteli’nde yapılan ve David Korkmaz Lundin ve Feben Negash tarafından sunulan törende kendi alanlarında başarı elde etmiş Türkiye kökenli akademisyen, girişimci, siyasetçi, sporcu, profesyonel yönetici ve Türkiye-İsveç dostluğuna katkıda bulunan İsveçlilere ödül verdi.

 

Program SWETURK Profesyoneller Kulübü Başkanı Alper Çelik’in yaptığı açılış konuşması ile başladı. Çelik program ile amaçlarının insanları yarıştırmak değil kendi alanları başarı kazanmış insanları topluma rol model olarak takdim etmek olduğunu söyledi. Çelik, “Adaylarımızın hepsi zaten kendi alanlarında, kendi sektörlerinde oldukça başarılı, kazanmış insanlar. Bizim amacımız, adayları toplumumuzun önüne çıkarıp, hem İsveçlilere hem de Türklere ‘bakın bizim de burada çok başarılı insanlarımız var. Ve bizler iki ülkesi olan insanlar olarak hem İsveç’e hizmet ediyoruz hem de Türkiye ile iyi ilişkiler kurmaya çalışıyoruz. Bizim iki ülkemiz var, iki ülkenin de iyiliği için ve başarılı olması için çalışıyoruz’ mesajını vermek istiyoruz.” dedi. 

Daha sonra Profesyoneller Kulübü tarafından belirlenen kişilere ödülleri törenle verildi. 2014 yılı başarı ödülü spor dalında; Anthony Yiğit’e, Akademisyen dalında; Malmö Denizcilik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Aykut Ölçer’e Siyaset dalında; Sosyal Demokrat Parti milletvekili adayı Sultan Kayhan’a, girişimci işadamı dalında Önder Tolunay’a, profesyonel yönetici dalında ise Atila Küçükgöl’e verildi.


İsveç-Türkiye dostluğuna katkı ödülleri ise Avrupa Birliği Parlamenteri Anna Maria Corazza Bildt, İsveç eski Ankara Büyükelçisi Håkan Åkesson, diplomat ve akademisyen Ingmar Karlsson’a takdim edildi. Uppsala Üniversitesi Türkoloji bölümü başkanı Eva A. Csato Johanson ise yılın partneri ödülünü aldı.

Program, son derece coşkulu geçen ödül töreninin ardından verilen resepsiyonla devam etti. Resepsiyonda davetliler birbirleri ile tanışma ve kaynaşma fırsatı buldu.

Başarı ödülleri geçtiğimiz yıllarda Dr. İhsan Şarman, Prof. Umut Özkırımlı, Dr. Harun Uzel, Hürriyet Demirörs, Hobil Rhawi, Mehmet Yavuz, Ömer Ok, Hediye Kurt, Saffet Eraybar, Dr. Birsel Karakoç, Muharrem Demirok, Metin Başberber, Rektör Astrid Söderberghgibi çeşitli sektörlerde iş yapan başarılı kişilere verilmişti.

 


Editör HABERİSVEC    Tarih 12 Mayıs 2014, 09:08

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER İsveç’te Türk İş Dünyası HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com