SweTurk Federasyonu’ndan yeni Büyükelçi Türkmen’e nezaket ziyareti

SweTurk Federasyonu’ndan yeni Büyükelçi Türkmen’e nezaket ziyareti

SweTurk Federasyonu (Swedish Turkish Business Federation) Yönetim Kurulu, yeni atanan Stockholm Büyükelçisi Kaya Türkmen’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Sweturk Federasyonu Yönetim Kurulu heyeti Stockholm Büyükelçisi Kaya Türkmen’e nezaket ziyaretinde bulundu. Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette İsveç toplumu ve İsveç-Türkiye ekseninde ekonomik ilişkiler konuşuldu. Büyükelçi Türkmen SweTurk’ü ağırlamaktan dolayı büyük memnuniyet duyduğunu belirtirken  “Ülkemiz adına güzel şeyler ortaya çıkarmak için birbirimizden çok istifade edebiliriz.” diye konuştu. Büyükelçi Türkmen, büyükelçilik olarak SweTurk’e her türlü katkıya hazır olduklarını sözlerine ekledi.  

“Sayın Büyükelçimiz İsveç e hoş geldiniz!” diyerek sözlerine başlayan SweTurk Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Durukan, SweTurk’ün yaptığı çalışmalarla ilgili kısa bir bilgilendirmede bulundu. Daha sonra yönetim kurulu üyeleri kendilerini takdim ederek faaliyet gösterdikleri sektörler ile ilgili kısa bilgiler verdi.

Görüşmede SweTurk Federasyonu Genel Sekreteri Kenan Kasımoglu, SweTurk’ün kuruluşu, amacı ve vizyonu ile ilgili kısa bir sunum yaptı. Genel Sekreter Kasımoğlu, SweTurk’ün kuruluş amacının  İsveç ile Türkiye arasında ticari ilişkilerin artmasına katkıda bulunmak ve sahibi olduğu global network ile  (TUSKON ve UNITEE ), İsveçli firmaların Türkiyeli ortaklarla üçüncü ülkelerde ticaret yapmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Kasımoğlu, İsveç’teki Türkiye diasporasının ekonomik anlamda daha güçlü temsiller oluşturması için çalışmalar yaptıklarını da sözlerine ekledi.

SweTurk Yönetim Kurulu Üyesi Himmet Kaya, SweTurk’ün önemli bir özelliğinin  güvenilir ve bağımsız bir yapı olması olduğunu söyledi. Kaya, “Üyelerimiz alanlarında başarılı ve güvenilir insanlar. İsveç’te ticaret yapmanın çok önemli bir esası da zaten güvenilir olmak. Biz İsveç toplumuna katkıda bulunmak için gayret ediyoruz.” ifadelerini kullandı.  

Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Poyraz ise SweTurk’ün üniversitelerle ve iş dünyasıyla yakın temaslarının olduğunu belirtti. SweTurk olarak Stockholm Üniversitesi, Uppsala Üniversitesi ile ortak projeler yürüttüklerini ve iş dünyasına hareketlilik kazandırmak adına seminerler ve konferanslar organize ettiklerini söyledi.

Ziyaret Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Durukan’ın Sweturk Yönetim Kurulu adına Büyükelçi Türkmen’e bir hediye takdimi ile sona erdi.
 

Editör HABERİSVEC    Tarih 10 Ekim 2013, 11:02

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER İsveç’te Türk İş Dünyası HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com