BÖLÜM: 
İsveç’e atanan Büyükelçi Türkmen, ilk ziyaretini KULU’ya yaptı

İsveç’e atanan Büyükelçi Türkmen, ilk ziyaretini KULU’ya yaptı

Türkiye’nin İsveç Büyükelçiliğine atanan Kaya Türkmen’den Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız’a ziyaret.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete; İçişleri Bakanlığı Baş kontrolörü Hüseyin Çağatay, Garnizon Komutanı Mikail Arıkan, İlçe Emniyet Müdür Mustafa Yetiş, Ak Parti Kulu İlçe Başkanı Reşat Eken eşlik etti.

Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız ve Büyükelçi tarafından fikir alış verişi yapılırken, çalışmalar hakkında bilgiler alınıldı.

Büyükelçi Türkmen; İsveç’te yaşayan Türk vatandaşlarının büyük çoğunluğunu Kulu’lu vatandaşlarımız teşkil etmekte olduğu için İsveç’teki görevimize başlamadan önce Kulu’yu ziyaret ederek oradaki vatandaşlarımız hakkında bilgi ve fikir alış verişinde bulunduk dedi.

Ziyaretten çok memnunluk duyduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ahmet Yıldız,İsveç Büyükelçiliğine yeni atanan Kaya Türkmen’in bizleri ziyaret etmelerinden dolayı memnun olduğunu dile getirerek çalışmalar hakkında ve İsveç’te yaşayan vatandaşlarımızın sıkıntı ve problemlerini dile getirilerek ve bu problemler konusunda neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu dedi.

Ziyarette Ahmet Yıldız, geçtiğimiz yıl gerçekleşen Göç Konulu sempozyumun konularından yer alan kitaplardan büyükelçiye takdim etti.

Editör HABERİSVEC    Tarih 28 Ağustos 2013, 22:47

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Kulu'dan Haberler HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com