BÖLÜM: 
25 yıldır ortaklık yapıyorlar

25 yıldır ortaklık yapıyorlar

Malmö’de 50 metre karelik bir bodrum katta başlayıp 25 yıldır devam eden örnek bir ortaklık. Avrupa’da eşine çok az rastlanan bu ortaklık serüveni Malmö’de her geçen gün potansiyelini geliştirerek yoluna devam ediyor. Hali hazırda orta ölçekli bir kapasiteye sahip olan TRMILJÖSERVICE geleceğe yönelik yeni planlarla alanını genişletiyor, vizyonuna vizyon katıyor. Türkiye kökenli girişimci İrfan Tözmal ve Ahmet Karabudak ile yapmış olduğumuz söyleşide başarılarının ve 25 yıllık birlikteliklerinin öyküsü ile ilgili örnek olabilecek bir kısım ince detaylar bulacaksınız.

25 yıllık ortaklık başarınızı neye borçlusunuz?

Tözmal: Ortaklıklarda dikkat edilmesi gereken hususların başında özel hayatın iş hayatının dışında tutulması geliyor. Aile yaşantılarımız tamamen işimizin dışında. Farklı düşüncelerimizi zenginliklerimiz olarak değerlendirdik. Aramızda çıkan anlaşmazlıkları soğukkanlılıkla çözdük. Her zaman için usul olarak hoşgörülü olduk.
 
İş anlayışınızdan bahseder misiniz?
Tözmal: Bizim için küçük veya büyük müşteri yoktur. Bütün müşterilerimiz bizim için büyüktür. Piyasayı hiç dert etmiyoruz. Rekabetten korkmuyoruz. Şirketimiz temeli olan bir şirket. Her zaman bir önceki adımımız bir sonraki adımımızla örtüşür ve de planlıdır.
 
Sizce hayatta en önemli olan şey nedir?
Tözmal: Hayatta en önemli olan şey senin karşından beklediğini, senin de karşı tarafa verebilmendir.
Karabudak: Hayatta en önemli olan şey ailedir. Aile her şeyin başında gelir. Dostluk ve mutluluk her şeyin başladığı ve bittiği noktadır.
 
Türkiye kökenli işadamlarına tavsiyeleriniz nelerdir?
Karabudak: İş ve özel hayat asla birbirine karıştırılmamalı. Aile ortaklık ilişkilerinde mutlaka iş hayatı dışında tutulmalıdır. Prensip olarak müşteri eşitliğine dikkat edilmeli. Ve iş hayatının hiçbir zaman şakası olamaz, ciddiyet ve istikrar her zaman kazandırır.

Editör     Tarih 31 Mayıs 2013, 07:57

  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABERİSVEÇ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Eko-Portreler HABERLERİ
ANKET

Sizce İsveç’te seçmenlerin öncelikli sorunu nedir?


 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
  © HABERİSVEÇ
  İsveç’ten haberiniz olsun..
Yazar Başvuru - İletişim

Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tel : +46 769020425
Adres : STOCKHOLM-SWEDEN info@haberisvec.com